Нема производи.

Нема производи.

Рецензии

  /  Рецензии (Page 3)

    Авторката Карен Шарел е книжевна волшебничка позната по нејзиното мајсторство во пишување романи со божиќна тема кои ги пленат срцата на читателите. Со магичен допир, таа плете приказни кои ги пренесуваат читателите во празничните земји на чудата, каде што духот

  Гринич Вилич,Њујорк. Најубавиот и најмагичниот период од годината. Добредојдовте на штандот за продажба на најсвежите божиќни елки на Толиверови кои без сомневање ќе го разубават сечиј дом. А за да се осигураме дека вистинската елка е во наши раце, тука се

    Што се крие зад загадочниот наслов W? Буква длабоко врежана во една карпа, сведоштво за едно пријателство. W или дупло V, едно за Vladimir едно за Valter. Двајца млади левичари, желни за револуција, копнеат за авантура и живот без забрани,

    Есенва го поканивме српскиот автор Миодраг Мајиќ да ја промовира својата најнова книга „Рудникот“ во Скопје. По тој повод, организиравме giveaway-предизвик на кој Анита Петреска победи и ја доби книгата за подарок. Таа одлучи да напише осврт за култното дело,

„Да бидеш сам воопшто не значи дека си силен, колку и да поскакуваше да верува во тоа.“ „Култ“ е дологочекуваното продолжение на „Менталист“, книга за која не можам да кажам дека е едноставно маестрална бидејќи ги надмина сите мои најлуди очекувања.

    „Сѐ што правиме во мракот“ е трета преведена книга од Џенифер Хилиер. Како и во претходните нејзини книги „Срца од цимет“ и „Мали тајни“, Хилиер останува верна на нејзината способност за градење напнатост од самиот почеток на книгата. На сите нѝ

Единствено обединувачко чувство: надеж (кон романот ,,Историја на пчелите“ на Маја Лунде) Извонредниот роман ,,Историја на пчелите“ е книжевен текст кој не само што е пример за ангажирана литература во нејзината најточна смисла, туку и текст кој културолошки ја истакнува моќта на

ПРАТИ МИ ЈА ЛОКАЦИЈАТА НА СЛОБОДАТА! (кон романот „Кај човека сè мора да е прекрасно“ од Саша Маријана Залцман)   „Плачеа, ама не сакаа да покажат слабост. Социјалистички воспитани. Кога си преплавен со емоции, на сите им покажуваш дека си многу повреден, но

      Од 1948 година до средината на седумдесеттите години, односот кон советската-руска литература во нашата средина беше доста противречен и конфузен. Од една страна, им беше оддавана севкупна почит на класиците а, од друга страна, современата советска– руска литература беше толку

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram