Нема производи.

Нема производи.

Рецензии

  /  Рецензии (Page 2)

  Психолошки роман со примеси на магичен реализам? Или семеен роман со елементи на трилер? Како многу други романи, така и романот „Пред поплавата“ на чешката писателка Ана Болава нема строга жанровска определба. Поделен на пет дела, романот е посветен на

  Кога некого неизмерно сакаш, нормално е да сакаш да го заштитиш од секоја реална опасност. Се грижиш за него повеќе отколку за себе, посебно ако станува збор за твое дете. Светот би го променил, само тоа да остане безбедно. Но,

    „Воздишката на Сузана“ е уште едно потсетување на ужасите над човештвото, извршени во 20-от век. Периодот кој нѐ ужаснува најмногу заради фактот дека човечкиот ум е тој, кој осмислил индустриско производство на смртта. Во овој роман, авторката ни го прикажува

    Авторката Карен Шарел е книжевна волшебничка позната по нејзиното мајсторство во пишување романи со божиќна тема кои ги пленат срцата на читателите. Со магичен допир, таа плете приказни кои ги пренесуваат читателите во празничните земји на чудата, каде што духот

  Гринич Вилич,Њујорк. Најубавиот и најмагичниот период од годината. Добредојдовте на штандот за продажба на најсвежите божиќни елки на Толиверови кои без сомневање ќе го разубават сечиј дом. А за да се осигураме дека вистинската елка е во наши раце, тука се

    Што се крие зад загадочниот наслов W? Буква длабоко врежана во една карпа, сведоштво за едно пријателство. W или дупло V, едно за Vladimir едно за Valter. Двајца млади левичари, желни за револуција, копнеат за авантура и живот без забрани,

    Есенва го поканивме српскиот автор Миодраг Мајиќ да ја промовира својата најнова книга „Рудникот“ во Скопје. По тој повод, организиравме giveaway-предизвик на кој Анита Петреска победи и ја доби книгата за подарок. Таа одлучи да напише осврт за култното дело,

„Да бидеш сам воопшто не значи дека си силен, колку и да поскакуваше да верува во тоа.“ „Култ“ е дологочекуваното продолжение на „Менталист“, книга за која не можам да кажам дека е едноставно маестрална бидејќи ги надмина сите мои најлуди очекувања.

    „Сѐ што правиме во мракот“ е трета преведена книга од Џенифер Хилиер. Како и во претходните нејзини книги „Срца од цимет“ и „Мали тајни“, Хилиер останува верна на нејзината способност за градење напнатост од самиот почеток на книгата. На сите нѝ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram