Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Крими, трилери и мистерии, Фикција  /  Алцхајмеровиот случај

Алцхајмеровиот случај

Шифра: 10028 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

350,00 ден

Нема на залиха

„Уметност со која случувањата добиваат исклучителен допир влевајќи се во врвовите на белгиската политика и срцевината на нејзиното правосудство. Ова е дело што во 2003 година ја оствари својата филмска верзија во режија на Ерик фан Лој, за кој доби пет награди на Интернационалниот филмски фестивал на Фландрија – Гент.“
Де Стандард

Опис

„Алцхајмерoвиот случај“ е крими-приказна напишана со брилијантноста на која сме навикнати од Герартс. Винке и Ферстујфт се најдобрите полициски детективи во Антверпен. Кога еден сериски убиец почнува да ги убива најважните директори од градот, тргнуваат во негова потрага. Авторот на романот ни ги открива истражувачките техники на ФБИ, како и научните форензички методи. Книгата заслужено ја доби наградата за најдобар криминалистички роман на фламански јазик

Според „Алцхајмеровиот случај“ е снимен филмот „Сеќавањето на еден убиец“ од 2003 година.

Дополнителни информации

Маса 326 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-004-1

Оригинален наслов

Jef Geeraerts, De zaak Alzheimer

Страници

320

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 42

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram