Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  Вафли во форма на срце

Вафли во форма на срце

Шифра: 10060 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

 

„Книгава е одлична, има сè што треба да содржи една книга што би сакала да ја читаат моите деца: убавина, остроумност, мудрост, радост, промисленост и многу забава.“

playingbythebook.net 

„Преполна со забава, невиност, пргавост, страст… Марија Пар ги обработува темите на смртта, загубата и неизвесноста со огромно сочувство и разбирање.“

Букару

Опис

Запознајте ја Лена Лид, Пипи Долгиот Чорап од Норвешка: борбено, забавно девојче чии денови се исполнети со невообичаени авантури. А Триле е нејзин сосед. Освен што се соседи, Триле мисли дека се и најдобри другари, и покрај незгодите во кои Лена редовно го вовлекува. Триле мисли и дека живее во најубавото место што може да постои. Не кажуваме што ќе се случи понатаму, но едно нешто е сигурно: бабата на Триле ги прави најубавите вафли во светот. И во нив, како и во оваа книга, може да се ужива цел ден и цела ноќ!

 

 

 

Дополнителни информации

Маса 234 g
Издавач

Антолог

Година

2018

ISBN

978-608-243-265-6

Страници

144

Формат

14.5×20.5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 44

Оригинален наслов

Maria Parr, Vaffelhjarte

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram