Нема производи.

Нема производи.

Книги

Америка

Шифра: 10029 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

340,00 ден

Нема на залиха

Опис

Американскиот сон има повеќе лица, може да дојде преку ноќ, а може да се претвори и во кошмар. Ликот во книгата се движи од една во друга крајност. Интересно е што Кафка не стапнал во Америка, но преку својот главен херој целосно ја доловува сликата за најмоќната држава на светот. Романот е чиста антологија.

Дополнителни информации

Маса 240 g
Издавач

Антолог

Година

2011

ISBN

978-608-4507-46-8

Оригинален наслов

Franz Kafka, Der Verschollene

Страници

239

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 8

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram