Нема производи.

Книги

  /    /  Класици, Книги, Фикција  /  Црвениот симбол на храброста

Црвениот симбол на храброста

Шифра: 10418 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

220,00 ден

Опис

Енергична, машка книга, во која главна тема е обидот на Хенри Флеминг да се докаже и покаже како одлучен војник со освојувањ ена „црвениот медал на храброста“.

Оригинален воен роман во кој се истражува созревањето, херојството, кукавичлукотипроменливиот карактер на човекот, насочувајќи се повеќе на внатрешната битка на главниот лик, отколку директно на самата војна. Прекрасен опис на борбенио тнагон.

Дополнителни информации

Маса 206 g
Издавач

Антолог

Година

2012

ISBN

978-608-4507-71-0

Оригинален наслов

Stephen Crane, The red badge of courage

Страници

176

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 11

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram