Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Класици, Книги, Фикција  /  Мажите не можеш да ги силуваш

Мажите не можеш да ги силуваш

Шифра: 10206 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

Според овој роман во режија на Јорн Донер е снимен истоимениот филм од 1978 година.

Опис

Това Рандерс слави роденден. Оди во некое кафуле, танцува, се враќа дома со маж и завршува силувана. Таа не се затвора во осаменост да го преболи понижувањето. Дише длабоко и зема сила. Одлучува да ги смени улогите. Да го силува силувачот. Романот е објавен во 1975 година и веднаш станал жива класика.

Дополнителни информации

Маса 200 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-089-8

Оригинален наслов

Märta Tikkanen, Män kan inte våldtas

Страници

164

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 82

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram