Нема производи.

Книги

  /    /  Класици, Книги, Фикција  /  Скандалите во Кроум

Скандалите во Кроум

Шифра: 10354 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

250,00 ден

Нема на залиха

 

 

„Премногу иронична за да се нарече сатира но премногу цинична за да се нарече иронија.“

Френсис Скот Фицџералд

 

Опис

Шеговита дружина составена од необични ликови на уметници се собира во малото англиско гратче Кроум на имотот на Хенри Вимбуш. Меѓу чудните, учени гости се наоѓаат високо профилиран писател, утопист со планови за „идеална држава“, чувствителен поет кој е до уши зацопан во внуката на Вимбуш. Скандалите во Кроум е првиот роман на англискиот писател Олдус Хаксли, објавен 1921 година. Во оваа книга Хаксли ги исмева трендовите и модата од тоа време.

 

 

Дополнителни информации

Маса 215 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-90-1

Оригинален наслов

Aldous Huxley, Crome Yellow

Страници

208

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 19

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram