Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Љубовни и романси, Книги, Фикција  /  Божиќ во големиот, блескав град

Божиќ во големиот, блескав град

450,00 ден

Опис

Магичен роман во која се воспеваат љубовта и празниците обвиени во топлина и мноооогу светлина.

Со пристигањето на есента, доаѓа време Кери Толивер да замине од фармата за божиќни елки во сопственост на нејзиното семејство и да се упати во Њујорк. Таму ќе му помага на својот постар брат продававајќи елки на семејниот штанд на еден уличен агол во Гринич Вилиџ. Кери првпат го доживува Менхетен, подготвена да се избори и да си создаде свое животно катче.

Во неколкуте недели пред Божиќ, брзо се зближува со симпатичните соседи. Но, еден од нив исчезнува и Кери ќе мора да ја комбинира својата снаодливост на девојка од внатрешноста и новостекнатите њујоршки искуства, со цел да ги заштити новите пријатели кои постепено почнува да ги смета за дел од своето семејство.

Работите дополнително ги усложнува Патрик, разведен татко на Остин, мило дете и голем љубител на змејови. Хемијата меѓу Кери и Патрик е неспорна, но каква шанса навистина има оваа празнична романса?

Божиќ во големиот, блескав град“ е прекрасен новогодишен подарок завиткан во тантела – вистински ведар и романтичен пакет што чека да биде распакуван за празниците.

Дополнителни информации

Маса 267 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-688-3

Оригинален наслов

Mary Kay Andrews, Bright Lights, Big Christmas

Страници

304

Формат

132×200

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 403

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram