Нема производи.

Нема производи.

Книги

Ова е твое

Шифра: 32148 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

600,00 ден

 

 

Опис

Од сè на светот, најмногу сакам да цртам. Но листот хартија е претесен за мене.

Кога почнува да врне толку силно што ги брише детските цртежи на асфалтот, се појавува еден човек. Се вика Анселмо и е сликар. Тој му предлага на младиот уметник да се засолнат во неговата куќа. Анселмо потекнува од Островот на папагалите и црта слики за восхит. Помеѓу него и младиот уметник се раѓа исклучително пријателство… сè до моментот кога Анселмо треба да се врати на својот остров. Изгледа дека сонот на детенцето ќе се распрсне на стотици делчиња. Но Анселмо ќе стори нешто посебно за иднината на младиот уметник!

Сликовницата е посветена на луѓето што ги ценат децата и нивната креативност.

Дополнителни информации

Маса 356 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-604-3

Оригинален наслов

Sanne te Loo, Dit is voor jou

Страници

28

Формат

23×27,5

Koрица

тврда

Јазик

македонски

Едиција

(МК) сликовници, книга 33

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram