Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Авантури, Книги, Фикција  /  Слепиот масер

Слепиот масер

Шифра: 10357 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

250,00 ден

Нема на залиха

„Непобедливата моќ на раскажувањето.“

Мартин Зандер, Дојчландрадио култур

Опис

Уште како ученик Теодор патувал низ романските села и ги слушал приказните на суеверните селани. Сега како успешен маж од западот се враќа назад во својата татковина за да дознае дали таму би бил посреќен. И за повторно да ја најде својата љубов од младоста. На крајот од сите улици, наидува на слепиот масер и на неговите пријатели. Теодор е фасциниран од местото каде што пациентите,селаните, па дури и градоначалникот, снимаат на касети дела од светската литература. Сепак, сите не се толку гостољубиви како убавата Елена, кај која престојува. Набрзо запаѓа во мрежа од подмолност, корупција и од насилство.

 

Дополнителни информации

Маса 277 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-105-5

Оригинален наслов

Catalin Dorian Florescu, Der blinde Masseur

Страници

272

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 110

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram