Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Чувари на општото добро

Чувари на општото добро

Шифра: 10426 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

На залиха

„Нараторката детално и верно нè потсетува на обрасците на однесување и на рамнотежата на силите во времето на тоталитаризмот, на Кадифената револуција, во чехословачкото и, подоцна, во чешкото општество.“

Јозеф Хухма

Опис

„Чувари на општото добро“ (2010) ги тематизира последната декада пред падот на комунистичкиот режим во Чехословачка (1989), како и деведесеттите години – време на транзиција – од призмата на едно нефункционално семејство.

Дополнителни информации

Маса 169 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-039-3

Оригинален наслов

Petra Hulova, Strážci občanského dobra

Страници

160

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 66

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram