Нема производи.

Книги

Сто

100,00 ден

Нема на залиха

Опис

Стотата, јубилејна книга од македонскиот писател Александар Кујунџиски, е со наслов „100” и носи двојна симболика: го означува бројот на неговите објавени книги со оригинални творби (не сметајќи ги преводните дела и составуваните и подготвуваните антологии) и тоа во 2008 година и донесува 100 кратки хаику-творби наменети за сите генерации, почитувачи на пишуваниот збор.

Дополнителни информации

Маса 45 g
Издавач

Антолог

Година

2008

ISBN

978-9989-2662-7-0

Оригинален наслов

/

Страници

32

Формат

10×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Цреша, книга 1

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram