Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Крими, трилери и мистерии, Фикција  /  Доаѓањето на матадорот

Доаѓањето на матадорот

400,00 ден

Штедиш: 100,00 ден

Опис

 

Макс е талентиран актер, но е во сенката на грандиозната актерска кариера на татко му.

Иако со видни амбиции во професијата, изгледа дека животот има други планови за него. Една моќна жена ќе му предложи да биде главен дел од софистицирана измама, а тој нема да може да одолее барем еднаш во животот да одигра водечка улога, ризикувајќи сè што стекнал.

Гавран е маркетинг менаџер кој повеќе не може да го поднесе корпорацискиот диктат и да биде тркалце во системот што ги меле сите луѓе на оваа планета. Тој има поинаква визија, а кога ќе се вљуби во Камиј, ќе ѝ подари несекојдневен подарок–општествена револуција. Двајцата тргнуваат по стапките на Јованка Орлеанка, од Руан до Париз и Лондон…

Макс и Гавран се двајца хазардери кои смело зачекоруваат во коридата на XXI век каде што ќе бидат пречекани со многу ниски удари. Движејќи се помеѓу трилер и бурна драма, романот на Бранко Росиќ зоврива од актуелност и жестина.

„Росиќ всушност е сценарист и драматург во костум на романописец. Со задоволство би видел екранизација на неговите романи. Во раце на одличен режисер тоа би биле филмови и серии кои прецизно и убиствено би ја разобличиле трансформацијата на српското општество во последните три турбулентни децении, со посебен осврт на импотентната и самозадоволна средна класа.“–Урош Ѓуриќ

„Возбудлив роман што точно го опишува моментот во кој се наоѓа денешното општество, а во него се среќаваат Расколников и Јованка Орлеанка на 21. век.“–Бери Филипс

 

 

Дополнителни информации

Маса 256 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-672-2

Оригинален наслов

Dolazak matadora

Страници

256

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 395

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram