Нема производи.

Нема производи.

Книги

За последен пат

Шифра: 32225 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

350,00 ден

Опис

 

Волшебен книжевен трилер преоблечен во атмосфера на сензуалност, мистерија, страст и психолошка интрига.

Мертон, непоткуплив аргентински литературен критичар од Буенос Аирес добива понуда да отпатува во Барселона, Шпанија, за да прочита вреден необјавен ракопис. Станува збор за последниот роман на познатиот писател А, кој е на смртна постела. Негова последна желба е Мертон да ја открие мистеријата шифрирана во неговото дело, а која ќе стане книжевен клуч од капитално значење доколку сака да биде правилно разбран од идните читатели.

Сепак, Мертон ќе биде искушуван од други, далеку поприземни нешта за време на неговиот престој во луксузното живеалиште на А. Наскоро сфаќа дека е заробен во љубовен триаголник со жената и ќерката на стариот писател, кои како да се натпреваруваат за неговото внимание. Малку по малку, врската меѓу тројцата станува чудна игра на љубомора, привлечност и копнеж.

Роман кој ги открива сплетките во издавачкиот свет од 1990-тите и кој ја гледа литературата преку енигмата на создавањето, заедно со магичниот однос на заведување: атрактивен и многу оригинален.

Дополнителни информации

Маса 182 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-632-6

Оригинален наслов

Guillermo Martínez, La última vez

Страници

160

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 382

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram