Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Крими, трилери и мистерии, Фикција  /  Убиство во Капали чаршија

Убиство во Капали чаршија

Шифра: 10405 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

Нема на залиха

„Како Инферно на Ден Браун така и романот на Туркекул ми предизвика ефект на студена лимонада во пеколно жежок ден. Ќе уживате!“

Ерол Ујепазарџи

Опис

Берна, дебела и депресивна жена што работи како туристички водич, со таблети за смирување се обидува да ги преброди кризите… Мртво тело во Капали чаршија е пронајдено во чудна положба… Едно момче со хендикеп е главен осомничен… Навидум, нема мотив да го изврши убиството, па нашата невротична хероина, која дотогаш не покажувала афинитет да стане детектив, се вклучува кон истрагата за убиството… Покрај тоа, посакува осомничениот да биде невин само поради тоа што е хендикепиран. Влечкајќи се по намуртениот и студен инспектор Фатих, таа ги оценува осомничените.

Дополнителни информации

Маса 242 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-129-1

Оригинален наслов

Esra Türkekul, Kapalıçarşı Cinayeti

Страници

240

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 122

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram