Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Пред поплавата

Пред поплавата

Шифра: 32329 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

400,00 ден

Опис

 

Тензичен роман за животот во малото гратче, каде што секој има свој придонес за неговото нефункционирање како идилично место. Главна хероина на овој роман е Ана чиј живот е во знакот на различни рокови – да се испорачаат собраните лековити билки или да се достават преведените текстови. Читателот нурнува во книжевно патување кое го води на различни страни – од еден сончев летен ден до ненадеен порој со големи грмежи, од мирисот на старата липа до задушлива болничка соба, од слобода на возење велосипед по опојните планински ливади до таванот полн суви билки, стари звуци и немири кои демнат во мракот. Ана Болава, пишувајќи за мало гратче во Чешка, напишала величествен роман за телото, ранливоста и осаменоста, роман за непрестајната игра на светлоста и на темнината.

А напнатоста расте со секој нов чекор. Ќе се смири ли реката? Ќе донесе ли поплавата примирје? Олеснување? И што потоа? Каков ќе биде животот по поплавата?

 

Дополнителни информации

Маса 225 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-683-8

Оригинален наслов

Anna Bolavá, Před povodní

Страници

240

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 401

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram