Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Син нероден од жена

Син нероден од жена

Шифра: 32223 Категории: , , Ознаки: , Преведувачи:

400,00 ден

Опис

 

Дело натопено во готика за несфатливото насилство и зло што ги преживеала главната хероина, а раскажани од перспективата на различни ликови.

Дневникот на млада девојка ќе открие застрашувачки тајни за едно богато семејство од доцниот деветнаесетти век во Франција. Габриел е свештеникот во чии раце ќе стигне стравотната приказна на Роза која како четиринаесетгодишно девојче била продадена на некој богат човек од страна на татко ѝ за да може да ги прехрани другите три ќерки. Тргувана за грст монети, таа станува сопственост на новиот господар и без предупредување е одведена во нејзиниот нов дом. Изолираниот имот среде шумата ѝ изгледа како замок. Поради строгата мајка на господарот и неговата постојано отсутна сопруга, наскоро е уловена во перверзна мрежа, од која не знае како да избега и кому може да верува.

Син нероден од жена“ е супериорно напишана хорор-приказна, по чие читање никој не останува ист. Вешто кормиларејќи низ комплексноста на желбата, злоупотребата, сочувството и издржливоста, Буис создал безвременски портрет на човечката природа, но и дело кое ни покажува колку е голема и чудесна моќта на книжевноста.

Дополнителни информации

Маса 274 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-642-5

Оригинален наслов

Franck Bouysse , Né d'aucune femme

Страници

272

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 383

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram