Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Авантури, Книги, Фикција  /  Евтини приказни

Евтини приказни

Шифра: 10118 Категории: , , Ознаки: ,

300,00 ден

Нема на залиха

Опис

Покрај високото петто место на листата најфилмови на сите времиња,околу самото сценарио е кажано дека „Како и Граѓанинот Кејн, Евтини приказни е напишан на таков нелинеарен начин што може да се гледа дузина пати и секогаш да се прашуваме што следи потоа…“ Моќните дијалози го вбројуваат во највредните сценарија на 20. век. (Из)врши влијание секаде каде што е тоа можно – од телевизијата и филмот, преку видеоигрите и стиповите, до музиката и начинот на однесување. Авторите Квентин Тарантино и Роџер Евари во 1994 година се закитија со Оскарот за оригинално сценарио и со Златната Палма во Кан. Неколку списанија и реномирани критичари го оценија Евтини приказни како пресвртен момент во новата историја на американската кинематографија“.

Дополнителни информации

Маса 229 g
Издавач

Антолог

Година

2007

ISBN

978-9989-2662-4-9

Оригинален наслов

Quentin Tarantino and Roger Avery, Pulp fiction

Страници

192

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Целулоид, книга 1

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram