Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Авантури, Книги, Фикција  /  Седум куќи во Франција

Седум куќи во Франција

Шифра: 10340 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

250,00 ден

Нема на залиха

 

 

„Оригинално потсетува на Џозеф Конрад и на Срцето на темнината.“

El Pais

Опис

„Седум куќи во Франција“ не е историска хроника, туку возбудлива и живописна приказна што преку авантурата на ликовите ја бара вистинската метафора за темната страна на нашиот свет! Амбиентот на овој роман е моралната декаденција во гарнизонот на колонијалните трупи на кралот Леополд II од Белгија на почетокот од дваесеттиот век, во срцето на џунглата во Конго. Лаланд Биран е капетан, но и поет со амбиција да се збогати и да им се врати на книжевните кафулиња во Париз. Неговата жена е уште поамбициозна: сака да поседува седум куќи во Франција, една за секоја година што нејзиниот сопруг ја поминал во туѓина! Фасцинантата лепеза од ликови ќе направи оваа книга да не ја заборавите. Возбудлива црна комедија што ја открива најмрачната суштина на човековите желби.

Дополнителни информации

Маса 219 g
Издавач

Антолог

Година

2018

ISBN

978-608-243-287-8

Оригинален наслов

Bernardo Atxaga, Zazpi etxe Frantzian

Страници

208

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 200

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram