Нема производи.

Нема производи.

Книги

Грешни уживања

Шифра: 10093 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

„Ептен забавно!“

Њујорк тајмс

Опис

Ветеринарот Павел Кохутек е познат како женкар што постојано е во потрага по жени пред кои лесно „сее“ емоции. Најпосле, една од нив (Јустина) го сфаќа сериозно и се појавува сосе своите куфери во неговиот дом на село. Не знаејќи што да стори, Кохутек ја носи на таванот на една напуштена месарница, обидувајќи се да ја скрие од својата прекрасна и образована жена, нивното дете, родителите, бабата и од другите сограѓани. Таму ѝ носи храна и вода, но тешко му оди долго време да ја држи „сегашната швалерка“ скриена. Фрустрирана од оваа ситуација, Јустина го напушта таванот и се појавува пред семејството додека вечераат…

Дополнителни информации

Маса 133 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-117-8

Оригинален наслов

Jerzy Pilch, Inne rozkosze

Страници

118

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 107

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram