Нема производи.

Нема производи.

Книги

I want a Book

Шифра: 10007 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

150,00 ден

Опис

Прекрасен избор од богатото творештво на еден од најреномираните писатели за деца во Македонија, конечно во превод на англиски јазик. Топли раскази, песни, сказни и драматизации во кои ќе ужива секое дете од предучилишна и рана училишна возраст. Објавена во Библиотеката „Мозаик“, под уредништво на Вилма Венковска-Милчев, директор на Образовната програма при невладината организација „Потрага по заедничка основа“. Сакам книга е англискиот, односно единаесетиот дел од масивниот издавачки проект со наслов „1 книга – 21 јазик“.

Дополнителни информации

Маса 119 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-167-3

Оригинален наслов

Сакам книга

Страници

48

Формат

17×24

Koрица

мека

Јазик

англиски

Едиција

Мозаик, книга 11

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram