Нема производи.

-33%

Voi carti

150,00 ден 100,00 ден

Штедите: 50.00 ден

Опис

Прекрасен избор од богатото творештвото на еден од најреномираните писатели за деца во Македонија, во превод на влашки јазик. Топли раскази, песни, сказни и драматизации во кои ќе ужива секое дете од предучилишна и рана училишна возраст. Објавена во Библиотеката „Мозаик“, под уредништво на Вилма Венковска-Милчев, директор на Образовната програма при невладината организација Потрага по заедничка основа. Voi carti е влашкиот, односно шестиот, дел од масивниот издавачки проект со наслов „1 книга – 21 јазик“.

 

 

 

Дополнителни информации

Маса 98 g
Издавач

Антолог

Година

2007

ISBN

978-9989-2662-5-6

Оригинален наслов

Сакам книга

Страници

48

Формат

17×25

Koрица

мека

Јазик

влашки, аромански

Едиција

Мозаик, книга 6

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 + eleven =

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


Потврдувам дека сум постар од 16 години.
YouTube
LinkedIn
Share
Instagram