Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  6-9 години, Книги, Книги за деца  /  Штраке-штруке

Штраке-штруке

Шифра: 10435 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Опис

Неколкудеценискиот творечки опус на одамна потврдениот автор Александар Кујунџиски, со книгата од сто и педесет поетски наслови „Штраке-штруке“, афирмативно и препозналиво се движи кон новите и актуелно отворени книжевни нагорнини.

Александар Кујунџиски на современата македонска книжевност за деца ѝ е од поодамна верификувано познат. Богат и своевидно самосвојствен, творечкиот опус на Кујунџиски го физиономираат десетици наслови. Неговата творечка енергија напливнувала речито и говорливо низ отворениот творечки хоризонт што ја исцртува мапата на детството и на детскиот свет. Срочен во податливите формати на различните книжевни родови и жанрови, Кујунџиски се олицетворил низ сите творечки исказности.

Зад него – видно творечко ехо. Пред него – нови предизвици.

Еден од нив е и ракописот „Штраке-штруке“, кој е ново и изразито респективно дело на овој наш најпродуктивен современ македонски писател за деца и млади.

Дополнителни информации

Маса 204 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-183-3

Оригинален наслов

/

Страници

160

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 12

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram