Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Young adult, Книги  /  Кој ми го убил кучето?

Кој ми го убил кучето?

Шифра: 30229 Категории: , Ознака: Преведувачи: Илустратори:

300,00 ден

Опис

Единствената желба на Мартина е да има свое куче. Всушност, нејзиното семејство има куче, но тоа е бавно, старо, здодевно и најважно од сè – не е само нејзино. Со големи напори Мартина успева да ги убеди родителите да ѝ дозволат да си го земе малото бело кутре, кое ќе го нарече Снег, или нагалено Снешко. Животот со Снешко не тече онака како што си го замислувала Мартина. Снешко е глув, непредвидлив, не слуша наредби и постојано бега од домашниот двор. При едно од многуте бегства, за жал, завршува под тркалата на еден автомобил. Но чиј? Мартина започнува детективска истрага. Во тоа ѝ помагаат верните другари од селото, во кое животот е неспоредливо поубав отколку во Прага.

За секое дете ретко има поголем шок од сознанието дека неговото милениче го нема веќе.

Дополнителни информации

Маса 255 g
Издавач

Антолог

Година

2019

ISBN

978-608-243-355-4

Оригинален наслов

Petra Soukupová, Kdo zabil Snížka?

Страници

148

Формат

16,5х23

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 16

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram