Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  Приказната за Вилхелм Тел

Приказната за Вилхелм Тел

Шифра: 10296 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Опис

Оваа книга е добитник на швајцарската Награда за книга за млади во 2005 година и е напишана врз основа на легендата за Вилхелм Тел, пандан на Крале Марко во македонскиот фолклор. Авторот Шубигер добил многу награди, меѓу кои и престижната „Ханс Кристијан Андересен“ во 2008 година, како и Наградата за литература за млади на Германија во 1996 година, токму за оваа прекрасна книга за деца што треба да ја прочитаат и родителите.

Дополнителни информации

Маса 91 g
Издавач

Антолог

Година

2011

ISBN

978-608-4507-43-7

Оригинален наслов

Jürg Schubiger, Die Geschichte von Wilhelm Tell

Страници

96

Формат

17х25

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 7

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram