Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Куќичка за птици-преселници (II издание)

Куќичка за птици-преселници (II издание)

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

Продолжува свежината на поезијата од претходната книга на авторот, „Палиндром со две н. Академик Ќулавкова кажа: „Книгата куќичка за птици-преселници, инаку второ поетско дело на младиот поет Ѓоко Здравески, е составена од песни и поетски записи што во себе ги носат тегобноста на одмаздата кон просторот, тегобноста на патувањето, на преселникот што, уморен од премостувањето на границите, ја изгубил волјата за патување, па се вдал во една потрага по пронаоѓање на својот мир, налик на влевањето на реката во морето, налик на соединувањето на атманот со брахманот.“

Дополнителни информации

Маса 70 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-2430-21-8

Оригинален наслов

/

Страници

64

Формат

10х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 10

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram