Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги  /  Интимен живот

Интимен живот

Шифра: 32536 Категории: , Ознаки: , Преведувачи:

400,00 ден

Опис

Пред нас се открива животот на Марија Кристина, прекрасната четириесетгодишна поранешна манекенка и сопруга на актуелниот премиер на Италија.

Според медиумите и социјалните мрежи, таа е најубавата жена на светот, иако животот не ѝ бил секогаш лесен и претерано наклонет. На почетокот како читатели ја мразите оваа жена, затоа што е привилегирана, убава и богата, но како што се одмотува приказната, сфаќате дека почнувате да ја сожалувате. И дека веќе сте ја засакале. Марија Кристина е жртва на консументското општество, гладно за афери и за скандали, кое е спремно да ја проголта, но таа наоѓа сила и храброст да му се спротивстави и да не подлегне на подлите закони на медиумската тортура. Нејзиниот „интимен живот“ е драматичен, збунувачки и застрашувачки, но разоткриен во сета негова веродостојност и убедлива автентичност. Аманити повторно се претставува како мајстор на општествената сатира, и тоа на онаа најактуелната, поврзана со феномените на инстант културата, социјалните мрежи, стереотипите и нивните разобличувања.

 

Дополнителни информации

Маса 277 g
Издавач

Антолог

Година

2024

ISBN

978-608-243-693-7

Оригинален наслов

Niccolò Ammaniti, La vita intima

Страници

272

Формат

132×200

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, 417

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram