Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Родители и деца  /  Мудар родител – време е за училиште

Мудар родител – време е за училиште

Шифра: 31490 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

650,00 ден

 

Седум едноставни чекори за воспитување во периодот на основното училиште

Опис

ВО ЧЕТВРТАТА КНИГА ОД СЕРИЈАЛОТ „МУДАР РОДИТЕЛ“, ХЕДВИГ МОНТГОМЕРИ ЌЕ ГИ ВОДИ РОДИТЕЛИТЕ И СТАРАТЕЛИТЕ НИЗ ГОДИНИТЕ КОГА ДЕТЕТО ЗА ПРВПАТ ЌЕ ГО НАЈДЕ СВОЕТО МЕСТО ВО ПОГОЛЕМАТА ЗАЕДНИЦА: ОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ.

На училишна возраст детето е исполнето со силни емоции што се тешки за справување и со потрага по она што значи да се биде сопствена личност. Обликувањето на детската личност во текот на овие години е авантура полна ранливи места. Стравот да не завршите без пријатели или да не станете предмет на потсмев е чест, но, и покрај тоа што се социјални почетници, децата ќе мора да навигираат низ многу нови нешта: домашни задачи по математика, кревки пријателства и други незгодни ситуации.

Хедвиг Монтгомери ќе ви ги даде потребните методи и совети на ова патување кон воспитувањето безбедни и среќни деца на училишна возраст. Таа ќе одговори на прашањата што си ги поставуваат сите родители: Како да го натерам моето дете да ми се довери кога е тешко? Што да правам ако моето дете е осамено? Колку време треба да потрошиме на домашните задачи?

Ова е книгата што ќе ве направи родител каков што посакувате да бидете.

Дополнителни информации

Маса 309 g
Издавач

Антолог

Година

2021

ISBN

978-608-243-500-8

Оригинален наслов

Hedvig Montgomery, Barneskoleårene

Страници

230

Формат

14,5×20,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Сафари на духот, книга 19

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram