Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Раскази, Фикција  /  Мулен руж

Мулен руж

Шифра: 10223 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

Од „сказни за големи деца“ до „раскази за сечиј вкус“, таква е траекторијата на оваа книга. Преку овие (нај)куси прозни творби ќе патувате во просторот и во времето. И назад. Од задгробниот живот до светот на легендите, од Втората светска војна до сегашноста, од „Мулен руж“ до Матка, од Белград до Охрид, се испреплетени многуте љубовни и судбински приказни на ликовите што пленат со својата анегдоталност, а на моменти толкава реалистичност, како пред очи да ни поминува (авто)биографски филм. Стилот на Лилчиќ ќе нѐ натера да го слушнеме џагорот на Париз, но и да се нурнеме во кршливите длабочини на човековата интима.

 

Дополнителни информации

Маса 138 g
Издавач

Антолог

Година

2017

ISBN

978-608-243-188-8

Оригинален наслов

/

Страници

112

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Дамар, 24 книга

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram