Нема производи.

Нема производи.

Изумот на Морел

200,00 ден

Нема на залиха

„Совршено!“

Октавио Паз

Опис

Ова ремек-дело Борхес го стави рамо до рамо со Процес на Кафка и со Свртување на завртката на Хенри Џејмс. Му се воодушевувале Хулио Кортесар и Габриел Гарсија Маркес, а им послужил како модел на Алан Ресне и на Алан Роб-Грие за еден од најпознатите француски филмови, Минатата година во Маријенбад, со што ја смениле историјата на филмот.

Еден бегалец се крие на напуштен остров во Полинезија. Пристигнуваат туристи, и неговиот страв да не биде откриен се меша со емоциите кон една туристка. Сака да ѝ каже што чувствува, но некаков чуден феномен ги држи настрана еден од друг. Новелата на Биој Касарес е напната приказна и прекрасна несекојдневна романса, во која секој детаљ е кристално чист и длабоко мистериозен. Книгата е инспирирана од филмската ѕвезда Луис Брукс.

Дополнителни информации

Маса 131 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-142-0

Оригинален наслов

Adolfo Bioy Casares, La invención de Morel

Страници

96

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 129

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram