Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Непронајдено прибежиште

Непронајдено прибежиште

300,00 ден

Опис

Комплетна и сложена поетска книга која се доживува како епопеја на бегалската криза која во денешно време сѐ повеќе зема замав. Луѓето отсекогаш ги напуштале своите домови во потрага по подобар живот, а неретко – и во потрага по живот, бидејќи животот им умрел во местото на кое се родиле и живееле. Бегале на друго место за да се спасат од глад, од опресија, од прогонство на душата, од крвопролевањата што ги носат војните во кои единствен победник е смртта. Но може ли да се избега навистина? И кон што е насочено тоа бегство?

Исклучително и освестувачко поетско дело кое филмски и драматично ја предизвикува емоцијата и ја провоцира мислата кај читателот, го буди човечкото во него и го подигнува повисоко во естетска и етичка смисла на зборот.

Дополнителни информации

Маса 133 g
Издавач

Антолог

Година

2024

ISBN

978-608-243-735-4

Оригинален наслов

/

Страници

160

Формат

12×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, 67

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram