Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Вечен збор

Вечен збор

Шифра: 10063 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Опис

„Развивање на трагите на несовршеноста во која се согледува сета совршеност на овој универзум. Поезија во која лирскиот субјект како постојано да се обидува да го одложи крајот, секоја песна е една отворена целина, која, наместо да трага по својот крај, трага по својот почеток. Во поезијата на Маџунков почетокот и крајот се допираат, на едно сосем метафизичко ниво. Четириесет и пет песни, кои претставуваат една голема песна со многу почетоци, ослободена од одвишна интерпункција, со цел да се почувствува природно течение на стихот како една мисла, еден здив или воздишка. Оригинално и својствено трагање по човечката емоција и едно филозофско поимање на стварноста.“

Трајче Бјадов

Дополнителни информации

Маса 91 g
Издавач

Антолог

Година

2018

ISBN

978-608-243-291-5

Оригинален наслов

/

Страници

78

Формат

12×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 49

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram