Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Ноќниот ум

Ноќниот ум

Шифра: 10250 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

На залиха

Опис

„Во секоја од песните може да се забележи позицијата на ’стварноста‘, која е ставена во преден план како обична и постојана, а лирскиот субјект како примарен во обликот на конаумирање на истата таа ’стварност‘. Поезијата на младиот Велковски полека созрева во ноќта.“

Мане Манушев

 

„Соголенопатување низ душата на младиот човек. Вивисекција на искушенијата и премрежињата што ни ги поставува животот.“

Ивица Димитријевиќ

Дополнителни информации

Маса 65 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-52-9

Оригинален наслов

/

Страници

64

Формат

10х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 14

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram