Нема производи.

Книги

Ноќно нуркање

Шифра: 10251 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

250,00 ден

Нема на залиха

Опис

Нуркањето е една од најпривлечните мистерии, а подводниот свет една од најголемите енигми. Кога на тоа ќе му се придодаде и голем и скапоцен плен, може да претпоставите каква возбудлива авантура ќе најдете во овој роман.

Водена од големата нуркачка страста, Хилке Торхус се упатува на ноќно нуркање на западниот брег од Норвешка. Кога со двајца пријатели скокнуваат во леденото море, не насетуваат дека под површината се одвива далеку поопасна акција. Пријателите ѝ ги убиваат, па ќе мора сама да тргне на една долга игра на мачка и глушец, во која храбро бега со куп дијаманти. Оттогаш во секоја сенка гледа опасност која ја демне. Сепак, наместо да ја фати параноја, докрај останува присебна и се обидува на светот и понатаму да гледа со ведрина и копнеж по својата идеална половина кој треба да ѝ даде поддршка и заштита.

Ким Смоге (1945) е псевдоним на норвешката писателка Ане Карин Торхус која е првата жена-инструкторка по спортско нуркање и подводен лов на светот и првата претставничка на т.н. „нов женски бран во криминалистичката литература“. Нејзините романи се преведени на многу светски јазици.

Книгата Ноќно нуркање е добитник на наградата Ривертон за најдобра крими приказна.

 

Дополнителни информации

Маса 203 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-75-8

Оригинален наслов

Kim Småge, Nattdykk

Страници

160

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 13

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram