Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Гранична држава

Гранична држава

Шифра: 10092 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

Еден човек е уловен во канџите на западната претераност, емотивно осакатен свет во кој „сите земји станаа имагинарна пустина во која луѓето се номади што талкаат од едно искуство до друго“. Книжевната сензација од 1993 година, досега објавена на десетина јазици.

Дополнителни информации

Маса 142 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-016-4

Оригинален наслов

Tonuu Onepaluu, Piiririik

Страници

112

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 46

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram