Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Ова се имињата

Ова се имињата

Шифра: 10255 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

Нема на залиха

 

 

„Неочекувано вџашувачка, возбудлива приказнаиспишана преку потрагата по идентитет во XXI век.“

Опис

Гранично гратче во степата. Мала група прегладнети и бесни бегалци се појавуваат од нигде-никаде и шират страв и паника во градот. Кога полицискиот инспектор Понтус Бег наредува да се уапсат, во нивните куфери наоѓаат доказ за убиство. Како што тој ја разоткрива историјата на нивното пеколно патување така таа почнува да се испреплетува со неговото потекло. Тој станува некој вид инквизитор, а подоцна и спасител на групата. Соредок спој на хумор и мудрост, Томи Виринга ја поврзувамрачната човекова природа сопрашањето кои смеи дали искупувањето е возможно.

Романот е добитник на наградата „Либрис“ за 2014 година.

Дополнителни информации

Маса 267 g
Издавач

Антолог

Година

2017

ISBN

978-608-243-204-5

Оригинален наслов

Tommy Wieringa, Dit zijn de namen

Страници

264

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 165

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram