Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Пијана вселена

Пијана вселена

Шифра: 10273 Категории: , , Ознаки: ,

200,00 ден

Опис

Кујунџиски не е само еден од најпродуктивните писатели за деца и за возрасни во Македонија, со вкупно досега објавените 115 (први изданија!) книги. Тој е еден од ретките македонски автори што хумористичното творештво не го создавал само за време на својата поодамнешна работа и подготовка на хумористични емисии во Радио Скопје („Хумористични бранови“, „Најнеслушана емисија“, „Хихириху“ и други). Соработувал и со „Остен“, „Јеж“, „Весели свет“, „Осмех“, „Стршен“, „Павлиха“, и е добитник на десетина награди за хумористични дела на анонимни конкурси низ балканските простори. Напишал и објавил над 300 хуморески, а ова е само дел од нив…

Дополнителни информации

Маса 77 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-055-3

Оригинален наслов

/

Страници

46

Формат

14,5х20,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Смевотека, книга 9

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram