Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Љубовни и романси, Книги, Фикција  /  Како пердув на ветрот

Како пердув на ветрот

Шифра: 32037 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

400,00 ден

Опис

Понекогаш, еден ден може да обележи цел еден живот.

На 12 август 2019 година Виола добива неочекуван повик од Лили, нејзина поранешна сосетка и најдобра пријателка. Сега двете имаат по осумдесет години и Лили е на смртна постела. Животот ги разделил во младоста, но никогаш не престануваат да мислат една на друга.
Длабокоемотивниот роман на Софија Лундберј ги прикажува животите на Виола и Лили така што ги потсетува на истиот, значаен датум, од 1950-тите до денес. Кога Виола и нејзините ќерки итно заминуваат за Париз за да ја видат Лили за последен пат, прашањето што со години ја измачува Виола најпосле добива одговор.

„Како пердув на ветрот“ е приказна за бесмртното пријателство, љубовта и џезот.

 

Дополнителни информации

Маса 323 g
Издавач

Антолог

Година

2022

ISBN

978-608-243-581-7

Оригинален наслов

Sofia Lundberg, SOM EN FJÄDER I VINDEN

Страници

304

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 354

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram