Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Есеи и студии, Книги, Нефикција  /  Под Добра Вода

Под Добра Вода

Шифра: 10281 Категории: , , Ознака:

300,00 ден

Опис

Појавата на книгата „Под Добра Вода“ од Саво Костадиновски, објавена во едицијата „Громови“ на издавачката куќа „Антолог“ од Скопје, громогласно ќе одекне не само во областа Порече под планината Добра Вода (кон која содржински гледано таа е насочена) туку и до сите други краеви од нашата Македонија. А, несомнено, и подалеку и пошироко од неа – секаде онаму каде што живеат нашинци, со корени и спомени од под околината на планината со најпоетично име на светот.

Ова издание, кое донесува една досега невидена мозаична концепција (со патописно-монографски и поетски целинки), закитено со впечатливи стари и новоснимени фотозаписи, дарува и пораки преполни љубов и сончевина.

Иако посветена пред сè на селото Горно Ботуше, родното село на писателот Саво Костадиновски, во неа се отсликани и многу други места, настани и луѓе од поречкиот регион.

Рецензент и автор на патописниот дел на збирката е Александар Кујунџиски.

Дополнителни информации

Маса 178 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-180-2

Оригинален наслов

/

Страници

132

Формат

14×21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Громови, книга 6

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram