Нема производи.

Книги

Ракопис за вториот настанок

200,00 ден

Нема на залиха

„Ви се случило ли толку да ви се допадне некоја книга, да не можете ништо да кажете? Е, тогаш знаете како ми е во моментов… Прекрасна книга!“

Станислава Чалјакова

Опис

Култниот шпански режисер Бигас Луна починал во период кога ја правел филмската адаптација за „Ракопис за вториот настанок“, книга во која се прикажува големата апокалипса. По крајот на светот, нормално, доаѓа новиот почеток, во кој иднината на човештвото е во рацете на една штотуку полнолетна девојка и едно 12-годишно момче, кои се чинат единствените преживеани. Седејќи и гледајќи кон мртвиот град што лежи под нивните нозе како апокалиптички пејзаж, прават план за својот живот во иднината. Ова ремек-дело е прв обид на авторот Педроло во научнофантастичниот жанр, со кој веднаш стана задолжителна лектира во шпанските училишта.

Дополнителни информации

Маса 178 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-040-9

Оригинален наслов

Manuel de Pedrolo, Mecanoscrit del segon origen

Страници

160

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 67

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram