Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Види кој се врати

Види кој се врати

Шифра: 10067 Категории: , , Ознаки: , Преведувачи: ,

500,00 ден

Нема на залиха

Опис

Адолф Хитлер се буди повторно по 70 години отсуство во Берлин со истата, стара цел и намера. Да го освои светот.

Кога се појави во Германија, „Види кој се врати“ ги крена Германците на нозе. Потоа продолжи да освојува неколку блиски земји, како што се Италија и Норвешка, и секаде е меѓу најчитаните и најконтровезни книги со лавина реакции од публиката.

Многумина велат дека не смеете да читате ништо поврзано со Хитлер. Но дали е така? Дали смееме да слушнеме како би размислувал Хитлер во денешново време? И дали смееме да се смееме во друштво со Хитлер? Смеење во друштво со Хитлер – можно ли е тоа? Смееме ли воопшто да го правиме? Храбрите ќе кажат „Зошто да не?“.

Дополнителни информации

Маса 427 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-84-0

Оригинален наслов

Timur Vermes, Er ist wieder da

Страници

384

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 27

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram