Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Љубовни и романси, Книги, Фикција  /  Растењето на Лулу

Растењето на Лулу

300,00 ден

Нема на залиха

„Моќен продор во темната страна на женската сексуалност.“

Џон Шефлер

Опис

Овој интензивен еротски роман ги претставува сексуалното будење и авантурите на Марија Луиза, млада девојка чие семејство ја вика Лулу. Како ученичка ја заведува многу постариот Пабло, инаку пријател на нејзиниот брат. Подоцна се среќаваат кога таа заминува на факултет. Тој сега е професор и ја бара за жена и постепено ја воведува во различни и необични искуства. Лулу развива чуден вкус кон сексуалните супкултури на Мадрид. Ехото на Де Сад може да се насети во романот, додека таа сонува како има секс со учителката, ужива во кревет со Пабло и со трансвестит, опсесивно спие со хомосексуалци, со врзани очи и раце ја силуваат. Дали Лулу воопшто ќе се обиде да спаси нешто од бракот и од односот со ќеркичката Инес?

Книгата е добитничка на наградата „Вертикална насмевка“ за еротска фикција. Култниот шпански режисер Бигас Луна во 1990 година сними филм според овој роман.

Книгата е објавена со поддршка на програмата „Креативна Европа“ на Европската Унија.

 

Дополнителни информации

Маса 304 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-078-2

Оригинален наслов

Almudena Grandes, Las edades de Lulú

Страници

304

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 101

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram