Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Авантури, Книги, Фикција  /  Повикувач на дожд

Повикувач на дожд

Шифра: 10279 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

250,00 ден

Нема на залиха

 

„Одлично напишана книга за неисцрпната, вечна тема. Жртви и убијци. Злосторство и казна.“

Радим Копач, МФ Днес

Опис

Наслов: Повикувач на дожд

Автор: Јиржи Хајичек

Преведувач: Јасминка Делова-Силјанова

Збињек, самостоен референт за недвижности, по многу години се сретнува со својата некогашна љубов за да ѝ помогне во, на прв поглед, едноставен имотноправен проблем. Се враќа во родното село, во местото на своето детство и созревање, и постепено ќе се заплетка во нејасни околности околу спор за имот, но и во својата лична и брачна криза. Се бори со несоница, талка низ пределот и низ катастарските мапи, а над нив како призрак се издигнува откачениот селски авијатичар од осумнаесеттиот век. Во клучен момент Збињек стапува во акција за едно утро „да не се разбуди како некој друг“.

Прогласена е за книга на годината во анкетата на весникот „Лидове новини“ за 2016 година.

Дополнителни информации

Маса 255 g
Издавач

Антолог

Година

2017

ISBN

978-608-243-252-6

Оригинален наслов

Jiří Hájíček, Dešťová hůl

Страници

248

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 182

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram