Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Стаклени сенки

Стаклени сенки

Шифра: 30814 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

На залиха

 

 

Јас

не можам да го создадам светот

ако вие тоа не го посакате.

 

Јас

не можам да ѝ бидам верен на убавината

ако таа постои само за мене.

 

Јас

не можам да сонувам

ако вие престанете да љубите.

 

Јас

не можам да ја посакувам светлината

ако вие се сокривате од неа.

 

Јас

не можам да бидам среќен

ако вие не верувате во невозможното.

Опис

 

Поезијата на Мисоски не се чита брзо и лакомо, туку трпеливо и полека. Не се чита одеднаш, туку песна по песна. Ви препорачувам да прочитате по една песна на ден, но читајте ја наглас и повторете ја повеќе пати, како молитва меѓу две трепнувања, како мантра, лозинка за други димензии, како рецепт препишан од доктор.

Снежана Стојчевска

 

*Книгата е достапна со потпис од авторот. Во коментар за нарачката нагласете доколку сакате да добиете потпишан примерок.

Дополнителни информации

Маса 71 g
Издавач

Антолог

Година

2020

ISBN

978-608-243-423-0

Оригинален наслов

/

Страници

56

Формат

12х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 58

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram