Нема производи.

Книги

Смеата на галебите

250,00 ден

Нема на залиха

Опис

Најубавата жена од едно исландско село, која пред многу години избегала во Њујорк со еден Американец, сега се враќа без него, но со неколку куфери секси-здолништа. Жената, која сè уште е убава и млада, раскажува како останала вдовица поради инфаркт на мажот. Подоцна кажува друга приказна, дека самата го убила и, иако сите се убедени дека се шегува, како што поминува времето, станува јасно дека се работи за опасна жена. Црната комедија од Исланд, проткаена со многу убиства, интриги, пријателства и женски ривалства, има и своја филмска верзија.

Дополнителни информации

Маса 291 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-007-2

Оригинален наслов

Kristín Marja Baldursdóttir, Mávahlátur

Страници

256

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 45

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram