Нема производи.

Книги

  /    /  6-9 години, Книги, Книги за деца  /  Среќата е – една лисица

Среќата е – една лисица

Шифра: 31870 Категории: , , Ознака: Преведувачи: Илустратори:

450,00 ден

 

 

Опис

ЕДНАШ, МНОГУ ОДАМНА, ВО ЕДЕН ГОЛЕМ ГРАД, СИ БЕШЕ ЕДНО ДЕТЕ ПО ИМЕ ЈАКОВ. ТОА ИМАШЕ ТАТКО, МАЈКА И СИТЕ ЗАЕДНО ЖИВЕЕЈА ВО ДРВО. ЕДЕН ДЕН, ВО ЖИВОТОТ НА ЈАКОВ СЕ ПОЈАВИ ЕДНА ЛИСИЦА. А, КОГА ВО ЖИВОТОТ ЌЕ ВИ СЕ ПОЈАВИ ЛИСИЦА, ТОА ЗНАЧИ ДЕКА МОЖЕ ДА СЕ ОЧЕКУВА СÈ.

 

Емотивната приказна зборува за пријателството, за дарежливоста, за тагата поради загубата и за радоста од новите откритија. За она што им е важно на сите луѓе – големи и мали. Ова е приказна за среќата.

Дополнителни информации

Маса 50 g
Издавач

Антолог

Година

2022

ISBN

978-608-243-510-7

Оригинален наслов

Evelina Daciūtė, Laimė yra lapė

Страници

48

Формат

26х25

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

(МК) сликовници, книга 24

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram