Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Популарна психологија  /  Стоички мудрости за секој ден

Стоички мудрости за секој ден

600,00 ден

 

 

Опис

Стоички мудрости за секој ден“ е несекојдневно четиво што пружа сеопфатен поглед и исцрпно знаење во врска со стоицизмот како античка филозофија. Напишана во форма на дневник во кој секој месец од годината е посветен на различна тема, а секој ден на различна поттема од секојдневното живеење, оваа книга е вистинска книжевна реткост. Секој ден започнува со цитат на големите стоици што авторите дополнително го продлабочуваат и го доближуваат до читателот.

Триста шеесет и шест цитати проследени од триста шеесет и шест коментари – вистински филозофски требник за сите оние што сакаат да се запознаат со стоицизмот, да навлезат во него или да водат живот во дослух со оваа древна мудрост.

Дополнителни информации

Маса 446 g
Издавач

Антолог

Година

2022

ISBN

978-608-243-576-3

Оригинален наслов

Ryan Holiday, Stephen Hanselman, The Daily Stoic: 366 Meditations on Wisdom, Perseverance, and the Art of Living

Страници

448

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Сафари на духот, книга 25

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram