Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Биографии и автобиографии, Книги, Нефикција  /  Светот без граници (тврда корица)

Светот без граници (тврда корица)

600,00 ден

Опис

Пред читателот се наоѓа една мошне интересна книга создадена од еден од нашите најпознати интелектуалци – Срѓан Керим.

Имено, се работи за разговори што Керим ги има водено во 2021 година со хрватскиот публицист Дарко Плевник.

Книгата има мошне укажувачки наслов: Светот без граници– визија на човекот што беше „претседател на светот“.

Темите опфатени во овие разговори се многу предизвикувачки: периодот на детството и на школувањето, неговото политичко созревање, но и неговата кариера како универзитетски професор, врвен дипломат во еден тежок транзициски период од 1990-тите години, па сѐдокрајотнапрватадеценијанадваесеттиотвек, неговатакариеракакоамбасадорвовреметонапостмодернатаитероризмот, но и како претседател на Генералното собрание на ООН. Многу се важни и провокативни неговите размислувања околу тоа каде оди утрешниот свет.

Ова четиво не може никого да го остави рамнодушен, без оглед на тоа дали се согласуваме или не со ставовите на авторот.

 

 

Дополнителни информации

Маса 1200 g
Издавач

Антолог

Година

2022

ISBN

978-608-243-553-4

Оригинален наслов

Danko Plevnik & Srđan Kerim, Svijet bez granica

Страници

448

Формат

17х24

Koрица

тврда

Јазик

македонски

Едиција

А, книга 6

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram