Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Биографии и автобиографии, Книги, Нефикција  /  Тие мили мали слатки дечиња

Тие мили мали слатки дечиња

350,00 ден

Штедиш: 100,00 ден

 

 

„Прво дело на млад автор. Прво, па – машко!“

„Роман што покажува на дело дека не е толку важно кој е авторот и колку неговото име е познато и чуено на македонската книжевна сцена, туку –  што создал тој; каква содржина ни понудил нам, читателите…“

Опис

Романот е посветен на тринаесетмина историски личности:

1. Адолф Хитлер

2. Антонио де Оливеира Салазар

3. Аугусто Хозе Рамон Пиноче Угарте

4. Бенито Амилкаре Андреја Мусолини

5. Иди Дада Амин

6. Јосип Броз Тито

7. Јосиф Висарионович Џугашвили Сталин

8. Мао Це Тунг

9. Моамер Мухамед Абу Минијар ел Гадафи

10. Николае Чаушеску

11. Фидел Алехандро Кастро Руз

12. Франциско Паулино Ерменегилдо Теодуло Франко

13. Царот („Автомобилот“) Хирохито, императорот Шова Тено („Мир На Умот“)

Сите тие, седнати на клупата на Судот на светската историја – се прогласени за диктатори. Секој знае, слушнал и прочитал поединости за нивните злодела, сторени врз сопствениот народ, а воедно и врз целото човештво, злодела сторени во „возрасни“ години. Но дали некогаш сте се запрашале какви биле тие во своето детство? Какви биле кога биле мили, мали, слатки дечиња?

Таа паралела, дете – возрасен, всушност е главната мисла водителка на ова уникатно дело, кое сигурно ќе ја разбранува и ќе ја заинтригира целата читателска (и нечитателска!) јавност…

Дополнителни информации

Маса 374 g
Издавач

Антолог

Година

2019

ISBN

978-608-243-342-4

Оригинален наслов

/

Страници

336

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Дамар, книга 37

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram